You are here:

Su Verimliliği Seferberliği kapsamında Sakarya Erenler İlkokulu öğrencileri ile biraraya gelindi.

Su kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir şekilde kullanılmasına yönelik farkındalığın arttırılması ve çevre bilincinin kalıcı olarak sağlanması maksadıyla düzenlenen eğitimler kapsamında 28 Nisan 2023 tarihinde Sakarya Erenler İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelinerek “Su Verimliliği Etkinliği” gerçekleştirildi.

Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, İlçe Tarım Müdür Vekili Fatih Aydoğan, Su Yönetimi Genel Müdürlüğünden Su Verimliliği Seferberliği Eğitim Sorumlusu Uzman Ozan Soytürk, Dr. Alper Uğurluoğlu, Damla Coşkun, Halil İbrahim Dertli ile Erenler İlkokulu Müdürü Bayram Güneş, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Su Verimliliği Seferberliği – Sakarya Etkinliği kapsamında Su Yönetimi Genel Müdürlüğü personeli tarafından 3. ve 4. sınıf öğrencilerine verilen eğitimlerde su kaynaklarının önemi, bilinçli su kullanımı ve su tasarrufu konularında bilgilendirici sunumlar yapılarak su verimliliğine yönelik eğitici video gösterimleri yapıldı.

Etkinliğin sonunda salonda bulunanlar tarafından öğrencilere eğitici dokümanlar ve materyaller hediye edilerek su kaynaklarımızın koruyucusu oldukları ifade edildi.

Sosyal Medya'da Paylaşın!